O AKCI

Electric Universe: premiéra unikátního konceptu spojujícího světy klasické a elektronické hudby.  Jedinečný formát fúze moderní klasické a elektronické hudby
s doprovodem symfonického orchestru a účasti světových hvězd taneční scény.
Již 24. listopadu 2023 od 21.00 hodin v pražském O2 universum.

Velkolepou hudební a audiovizuální show, propojující dva zdánlivě nesourodé hudební světy, uvede koncert hudebního skladatele a producenta Karla Havlíčka. Na úvodní klasické skladby z jeho tvorby v moderním pojetí naváže Karel Havlíček elektronickým Live Setem, obojí s doprovodem symfonického orchestru STRO.MY Ensemble. Později večer se pak planetární systém přeskupí do čisté elektronické polohy v podání světových hvězd jako Fritz Kalkbrenner, Jerome Isma-Ae, a další.

Čeká nás společná osmihodinová cesta časoprostorem nového vesmíru, kde spojení klasické a elektronické hudby vytvoří jeho čtvrtý rozměr a zdroj univerzální energie, která roztančí tisíce návštěvníků noci Electric Universe.


UMĚLCI

Fritz Kalkbrenner

Je berlínský hudebník, zpěvák a producent, který který se na poli elektronické hudby řadí k absolutní respektované světové špičce . Je mladším bratrem slavného DJe a producenta Paula Kalkbrennera se kterým nahrál singl "Sky and Sand", který se stal následně mezinárodním hitem díky filmu Berlin Calling. Jeho hudba kombinuje prvky house, techno a popu, přičemž jeho vokály jsou často výraznou součástí jeho skladeb. Fritz Kalkbrenner je známý svými energickými živými vystoupeními, a jeho tvorba je oblíbená jak mezi fanoušky elektronické hudby, tak i širší veřejností. Fritz do Prahy zavítá po 3 letech, kdy během chvíle beznadějně vyprodal pražský klub Roxy.

Karel Havlíček

Je úspěšný hudební skladatel a producent, jehož rozsáhlé portfolio zahrnuje originální hudbu k filmům, seriálům, reklamám či muzikálům. Jeho skladby zazněly například v americkém filmu Lion Ark, úspěšném hororu Ghoul Petra Jákla ml. nebo seriálu Terapie či Mamon, které pocházejí z originální produkce HBO Europe. Předtím, než se stal hudebníkem na volné noze, autorem písňových textů a producentem, hrál a skládal v kapele Southpaw. Po mnoha letech v Los Angeles v současné chvíli působí ve svých Kabelovna Studios v Praze. Vzhledem k jeho letitým zkušenostem v oblasti zvukové a hudební kompozice se brzy stal jedním z nejžádanějších hudebních skladatelů v Evropě a USA. Debutové album “Spoken” je osobním vyjádřením jeho životních zkušeností, mistrným ovládáním klavíru a dalších nástrojů. Karel Havlíček je znám pro svou inovativní tvorbu a progresivní přístup k hudbě, který si získal uznání jak u kritiků, tak u posluchačů po celém světě. Právě jeho univerzálnost slibuje dokonalý zážitek nejen v rámci klasické části, ale i elektronického setu, obojí s doprovodem symfonického orchestru Stro.My Ensemble.

Jerome ISMA - AE 

Je renomovaný německý hudební producent a DJ, řadí se mezi přední tvůrce progressive trance a progressive house žánru. Jeho jedinečný hudební styl kombinuje melodické prvky s energickým rytmem, čímž oslovuje širokou fanouškovskou základnu po celém světě. Jeho skladby jsou pravidelně zařazovány do žebříčků nejlepších elektronických hitů a podporovány předními DJs a producenty. Jerome Isma-ae spolupracoval s předními hudebními labely, včetně Armada Music a Anjunabeats, a jeho tvorba je často zahrnována do kompilací a rádiových show. České publikum uchvátil svými nezapomenutelnými vystoupeními na akcích jako Sensation, Pleasure Island nebo Wonderland, a do Prahy se vrací po více než deseti letech. Aktuálně pracuje na novém albu, na kterém bude spolupracovat s Karlem Havlíčkem, kdy společně produkují singl s názvem Electric Universe, který bude jakousi oficiální hymnou eventu.

stro.my Ensemble

Je hudební těleso založené na inovativním přístupu k hudbě a pohlcujících živých vystoupeních, které často zahrnují vizuální a performativní prvky. Pod vedením dirigenta a šéfa souboru Jiřího Trtíka se soubor zaměřuje na experimentální hudbu a propojuje různé žánry a hudební styly. Stro.My Ensemble se pravidelně představuje na festivalových scénách a je uznávána jak doma, tak i mezinárodně, jako inovativní síla v oblasti experimentální hudby. Spolupráci s Karlem Havlíčkem odstartoval úspěšný koncert v aule právnické fakulty v roce 2022, a nyní se v O2 universu představí v násobně početnějším složení jako plnohodnotný symfonický orchestr.

Böhmerwald

Je DJ pocházející z Prahy. Kromě svých klubových vystoupení je rezidentním DJem na akcích Katarze, které jsou v Praze známé svými unikátními místy a kombinací elektronické hudby a umění. Tyto akce také sám pořádá. Jeho jedinečný styl kombinuje rytmy elektroniky a energických vibračních prvků UK Breakbeatu, které se krásně spojují s futuristickými zvuky synth techna. Böhmerwald se postará o závěrečný set, kterým celou akci ukončí.

MORE ARTISTS TBC

VSTUPENKY

Regular Space Flight Ticket

Vstupenka na plochu a přilehlé tribuny

1.vlna - 1490 Kč (cena vč. poplatků se bude dále zvyšovat)

LETNÍ ELECTRIC PROMO:
2x Regular Space Flight Ticket za cenu 2500 Kč.
Více na stránkách prodejců vstupenek.
Akce platí do 31. 8. 2023.

ELECTRIC UNIVERSE In The Church

27. 7. 2023, Gabriel Loci
Omezená kapacita: 100 vstupenek

Vstupné: 990 Kč

Premium Space Flight Ticket

Vstupenka do VIP patra s limitovanou kapacitou,
VIP vchod a šatna, welcome drink

2990 Kč (cena vč. poplatků)
NOVINKY

Důležité informace před startem

Důležité informace před startem

Než se vypravíte na Electric Universe 24. listopadu 2023 do O2 universa.

Electric Universe: Agents of Time posilují hvězdný lineup, a další  novinky k očekávané listopadové akci v pražském O2 universu

Electric Universe: Agents of Time posilují hvězdný lineup, a další novinky k očekávané listopadové akci v pražském O2 universu

Blížící se audiovizuální show Electric Universe, která se uskuteční 24. listopadu 2023 od 21:00 hodin v pražském O2 universu odtajňuje další novinky z nabitého programu akce.

Electric Universe: Premiéra unikátního konceptu spojujícího světy klasické a elektronické hudby 24. listopadu v O2 universu

Electric Universe: Premiéra unikátního konceptu spojujícího světy klasické a elektronické hudby 24. listopadu v O2 universu

Velkolepá hudební a audiovizuální show Electric Universe 24. listopadu od 21 hodin v pražském O2 universu propojí dva zdánlivě nesourodé hudební světy.

newsletter