Electric Universe: Premiéra unikátního konceptu spojujícího světy klasické a elektronické hudby 24. listopadu v O2 universu

Velkolepá hudební a audiovizuální show Electric Universe 24. listopadu od 21 hodin v pražském O2 universu propojí dva zdánlivě nesourodé hudební světy. Úspěšný hudební skladatel a producent Karel Havlíček večer zahájí klasickými skladbami ze své tvorby v moderním pojetí a poté naváže elektronickým live setem, obojí s doprovodem symfonického orchestru Stro.My Ensemble. A pak se planetární systém přeskupí do čisté elektronické polohy v podání světových hvězd jako Fritz Kalkbrenner, Jerome Isma-ae a další. O2 universum se tak poprvé stane dějištěm elektronického eventu.

Návštěvníky noci Electric Universe čeká osmihodinová cesta časoprostorem nového vesmíru, kde spojení klasické a elektronické hudby vytvoří jeho čtvrtý rozměr a zdroj univerzální energie, která je roztančí. Vstupenky ve dvou kategoriích (základní „Regular“ vstupné od 1 490 Kč a „Premium“ vstupenky za 2 990 Kč s VIP službami) jsou v prodeji od 1. června od 10.00 v sítích Ticketmaster a Ticketportal v omezené kapacitě. Pro prvních 250 registrovaných zájemců na webových stránkách akce www.electricuniverse.cz nabízí promotér – agentura Lavo Events speciálně zvýhodněnou cenu v případě nákupu dvou vstupenek.

„Celou svou hudební kariéru jsem se těšil na podobný okamžik, kdy budu mít možnost podílet se na netradiční události podobného formátu. Dosud jsem byl zvyklý na komornější prostředí pro menší publikum. Cítím obrovský respekt a závazek, abych podal maximální výkon a přenesl diváky do světa mé hudby,“ vysvětluje skladatel a jeden z hlavních headlinerů večera Karel Havlíček.

Hudební dramaturgie večera se skládá z několika částí. Úvodní vystoupení Karla Havlíčka se symfonickým orchestrem provede publikum jeho klasickou autorskou tvorbou za doprovodu hry na klavírní křídlo. Následně se formát akce změní do elektronického žánru a část Karlova live setu doprovodí až třicetičlenné symfonické hudební těleso Stro.My Ensemble pod vedením šéfa souboru a dirigenta Jiřího Trtíka.

V další části večera navážou na elektronickou předehru zahraniční hosté světového formátu. Osobitý berlínský producent a mistr analogového zvuku Fritz Kalkbrenner, který se po vyprodaném koncertu vrací po 3 letech zpět do Prahy. Stejně tak talentovaný německý producent Jerome Isma-ae. Sympatický a dnes již legendární DJ si získal srdce domácího publika v rámci vystoupení na populárních elektronických eventech jako Sensation White. Do České republiky zavítá znovu po více než 10 letech. Jerome aktuálně připravuje nové autorské album, na kterém bude spolupracovat mj. s Karlem Havlíčkem, kde společně produkují skladbu s názvem Electric Universe. Ta se zároveň stane hymnou letošní premiérové edice této podzimní akce. V jednání jsou i další velká zahraniční jména, která budou postupně odhalena.

„Nový koncept Electric Universe je výsledkem úsilí početného týmu lidí, kteří od loňského podzimu nepřetržitě pracují na vytvoření zcela unikátního zážitku v podobě spojení klasické hudby a elektronického žánru. Je to vlastně takové zúročení mých dvacetiletých zkušeností s organizováním největších elektronických eventů u nás, kdy tato jedinečná událost určitě osloví a propojí více generací fanoušků elektronické taneční hudby a představí to nejlepší, co současná scéna a audiovizuální technologie nabízejí. Díky zapojení symfonického orchestru a prostoru O2 universa to bude zcela jiná sofistikovaná a dechberoucí dimenze zážitku,” doplňuje Martin Kučera, CEO pořádající agentury Lavo Events.

Kromě kvalitního hudebního zážitku čeká na návštěvníky O2 universa strhující audiovizuální produkce postavená na precizním zvuku a obří panoramatické LED obrazovce v aktuálně nejvyšším dostupném rozlišení. Chybět nebude na míru vytvořená vizuální projekce, programovaná světelná show nebo další technologické a interaktivní 3D prvky, které dohromady provedou účastníky zcela jiným časoprostorem. Na vizuálním obsahu show bude mj. participovat i Maxim Havlíček, mezinárodně uznávaný výtvarný umělec, bratr Karla Havlíčka.

Vyvrcholení Electric Universe v pátek 24. listopadu v O2 Universu v Praze–Libni bude předcházet několik menších pop-up akcí a Live! DJ setů Karla Havlíčka na netradičních místech pražské metropole. Hlavní event Electric Universe má ambici každoroční reprízy, stejně jako rozšíření do sousedních evropských zemí.

Generálním partnerem akce Electric Universe je Škoda Auto Česká republika, která v rámci hlavního eventu představí kompletní portfolio elektrických a elektrifikovaných vozů rodiny iV. Stejně tak další služby a řešení vztahující se k postupném přechodu na bezemisní mobilitu. Oficiálním vozem akce je Škoda Enyaq Coupé RS iV. Hlavním partnerem akce je Skupina ČEZ, spolehlivý výrobce a dodavatel čisté energie zítřka bez kompromisů.