KAREL HAVLÍČEK A STRO.MY ENSEMBLE

Jedním z hudebních vrcholů noci Electric Universe bude bezesporu patřit vystoupení Karla Havlíčka se symfonickým orchestrem, který speciálně pro tuto akci sestavil šéf a dirigent souboru Stro.My Ensemble, který tvoří jeho základ, ale rozšíří se až na počet třiceti hudebníků. Premiérovou spolupráci si Karel se Stro.My Ensemble vyzkoušel v říjnu loňského roku v aule pražské Právnické fakulty, kdy společně představili jeho poslední album Spoken. Nyní se však můžeme těšit na zcela nový zážitek i díky elektronické části Karlova vystoupení, kde jej symfonický orchestr doprovodí.

Karel Havlíček je úspěšný hudební skladatel a producent, jehož rozsáhlé portfolio zahrnuje originální hudbu k filmům, seriálům, reklamám či muzikálům. Jeho skladby zazněly například v americkém filmu Lion Ark, úspěšném hororu Ghoul Petra Jákla ml. nebo seriálu Terapie či Mamon, které pocházejí z originální produkce HBO Europe. Předtím, než se stal hudebníkem na volné noze, autorem písňových textů a producentem, hrál a skládal v kapele Southpaw.

Po mnoha letech v Los Angeles v současné chvíli působí ve svých Kabelovna Studios v Praze. Vzhledem k jeho letitým zkušenostem v oblasti zvukové a hudební kompozice se brzy stal jedním z nejžádanějších hudebních skladatelů v Evropě a USA. Debutové album “Spoken” je osobním vyjádřením jeho životních zkušeností, mistrným ovládáním klavíru a dalších nástrojů. Karel Havlíček je znám pro svou inovativní tvorbu a progresivní přístup k hudbě, který si získal uznání jak u kritiků, tak u posluchačů po celém světě. Právě jeho univerzálnost slibuje dokonalý zážitek nejen v rámci klasické části, ale i elektronického setu, obojí s doprovodem symfonického orchestru Stro.My Ensemble.

Stro.My Ensemble je hudební těleso založené na inovativním přístupu k hudbě a pohlcujících živých vystoupeních, které často zahrnují vizuální a performativní prvky. Pod vedením dirigenta a šéfa souboru Jiřího Trtíka se soubor zaměřuje na experimentální hudbu a propojuje různé žánry a hudební styly. Stro.My Ensemble se pravidelně představuje na festivalových scénách a je uznávána jak doma, tak i mezinárodně, jako inovativní síla v oblasti experimentální hudby. Spolupráci s Karlem Havlíčkem odstartoval úspěšný koncert v aule právnické fakulty v roce 2022, a nyní se v O2 universu představí v násobně početnějším složení jako plnohodnotný symfonický orchestr.